BİLİŞİM HUKUKU

Bilişim Hukuku kapsamında müvekkillerimize internet yoluyla yapılan marka ihlallerinin önlenmesi, erişimin engellenmesi kararı alınması ve birçok konuda hukuki destek vermekteyiz.

+90 532 255 48 09 +90 546 722 16 93
TECRÜBELİ, GÜVENİLİR!

+20 Yıl Deneyim

Bilişim Hukuku Nedir?

  • Yeni dönemin en büyük hastalığı olarak da nitelendirilen bilişim, internet teknolojisi ile birlikte geniş bir yelpazeye ulaşmayı başarmış durumda. Gündelik hayatlarımızın her alanında olduğu gibi bilişim dünyasında da birtakım haklara sahip olduğumuzu unutmamak gerekiyor. İnsanların, teknolojik gelişmeler doğrultusunda sahip oldukları bilgilerin korunması, saklanması ve toplanmasının yanı sıra bu bilgiler sebebiyle doğabilecek sorunların çözümü ile hukuki bağlamda ilgilenen ve çözüm üreten hukuk dalına bilişim hukuku adı verilmektedir. Online dünyada kendinizi daha güvende hissedebilmeniz ve sahip olduğunuz hakları yasal çerçevede kullanabilmeniz için bilişim hukukuna her daim ihtiyacınız olacaktır.
  • Kişisel bilgilerin üçüncü şahıslar ile paylaşılması, ilgili belge ya da fotoğrafların online dünyada sızdırılması ya da şahıslar adına sahte hesaplar açılarak dolandırıcılık yapılması gibi sorunlara çözüm üretmek bilişim hukuku kapsamında değerlendirilmektedir.
 

MAKALELER

Tüm Yazıları İncele