BOŞANMA DAVASI SÜRERKEN ÖLEN EŞİN MİRASÇISI SIFATINI KAZANABİLMESI İÇİN KİMİN DAHA KUSURLU OLDUĞUNA KARAR VERİLMESİ GEREKİR

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi 2013/10557 sayılı kararında “Boşanma davası sürerken ölen eşin mirasçısı sıfatını kazanabilmesi için kimin daha kusurlu olduğunun kararının verilmesi gerekir. Mahkemece boşanmaya sebebiyet veren olaylarda davacı koca tam kusurlu kabul edilmiş ise de toplanan delillerden; davalı kadının eşine ağır hakaret etmesine, eşinin hastalığıyla ilgilenmemesine karşılık; davacı kocanın da birlik görevlerini yapmamak için müşterek haneyi terk ettiği anlaşılmaktadır. Kadının(sağ kalan eşin) ağır kusurlu olduğunun tespitine dair karar vermek gerekirken yazılı şekilde hüküm tesisi isabetsiz olup bozmayı gerektirmiştir.” şeklinde karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

              Bu site, size daha iyi bir göz atma deneyimi sunmak için çerezler kullanır. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Sohbeti Aç
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba 👋
BOŞANMA DAVASI SÜRERKEN ÖLEN EŞİN MİRASÇISI SIFATINI KAZANABİLMESI İÇİN KİMİN DAHA KUSURLU OLDUĞUNA KARAR VERİLMESİ GEREKİR ile ilgili bilgi almak ister misiniz?